Gdy robiłam ostatni live z Kartami Mocy, aż 4 na 7 kart – to była karta INTUICJA.

Gdy już myślałam, że te Karty mnie niczym nie zaskoczą, taka niespodzianka.

I co ja na to? Wszechświat chce nam coś powiedzieć! Nie ma przypadków przecież, to już wiem.

Niekończące się logiczne analizy nie dają Ci odpowiedzi.

Twoja głowa zmęczona jest od nadmiaru myśli 

 

Wyjdź poza głowę.

Wyjdź poza myśli. Poza te myśli pełne lęków i czarnych scenariuszy.

Wejdź w przestrzeń serca.

Intuicja jest wewnętrzną mądrością. Systemem wewnętrznego przewodnictwa.

Nie wiesz, skąd wiesz, ale wiesz. Od razu. Bez analizowania, dumania.

 

W kontekście duchowości intuicja jest także podszeptem Wszechświata.

 

Kiedy to nie jest intuicja?

Kiedy jesteś zdenerwowana, martwisz się o coś lub czujesz lęk. Wtedy Twój umysł jest zmącony, pochłonięty różnymi myślami (często negatywnymi). Wtedy rządzą Tobą przekonania, obawy, wizje, które podrzuca Ci świadomy umysł.

 

Intuicja a podświadomość

 W wielu tekstach znajdziesz powiązanie intuicji z podświadomością. Dowiesz się, że intuicja pochodzi z całej wiedzy i doświadczeń, które zgromadziłaś przez całe życie.

Dzięki temu “wiesz”, bo intuicja korzysta ze wszystkich tych zasobów. Szybko i sprawnie łączy różne fakty, wydarzenia, doświadczenia.

 

Mnie jednak bliższe jest szersze spojrzenie na intuicję. Wyjście poza umysł (także ten podświadomy). Przecież jesteśmy CUD-em. Składamy się z Ciała, Umysłu i Ducha.

 

I dla mnie intuicja łączy te 3 sfery. 

Intuicja jest dla mnie zatem łącznikiem między podświadomością a nadświadomością. 

 

Każdy z nas ma dostęp do swojej intuicji. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki, żeby ją usłyszeć. 

 

Jak rozumiem pojawienie się tej karty? Co chce nam powiedzieć?

 

  • Intuicja kontra umysł logiczny. Twój świadomy umysł chce wszystko kontrolować. Chce znać od razu odpowiedzi. Zarzuca Cię natłokiem myśli. Szczególnie negatywnych. W głowie panuje chaos i jazgot. Intuicja jest przeczuciem, czymś subtelnym. Jeśli nie dasz sobie na nią przestrzeni, chaos myśli skutecznie ją zagłuszy.
  • Deepak Chopra mówi, że intuicja pojawia się w “czystej klarowności spokoju”. Co to znaczy? Jeśli chcesz, żeby do głosu doszła Twoja intuicja, a nie przekonania, przesądy, musisz wyciszyć umysł, nauczyć się zadawać pytania i wsłuchiwać w swoje ciało – bo to stamtąd dostaniesz odpowiedzi.
  • Słuchaj siebie. Bądź blisko siebie, swoich marzeń, swoich pragnień. Miej swoje zdanie. Nie polegaj wyłącznie na opiniach innych osób. Nie bądź jak ta ślepa owca. Patrz na świat swoimi oczami i swoim sercem.
  • Wycisz się. Medytuj. Wyłączaj te antenki nastawione na odbieranie bodźców z zewnątrz. Skieruj uwagę do środka. Tam są wszystkie odpowiedzi.
  • Pisz dziennik. Przelewaj na papier swoje myśli i emocje. Nie oceniaj. Nie patrz, czy to ma jakiś sens. Taka praktyka pozwoli otworzyć się nieświadomemu umysłowi.

 

Pin It on Pinterest

Share This